Odbojkašice Jedinstva (©OSS)

Jedinstvo za 63 minuta do pobede u Rigi

Vreme čitanja: 1min | sre. 14.12.22. | 20:37

Devojke iz Stare Pazove pobedničku seriju sa domaće scene prenele i na evropsku pozornicu

Veliki korak ka osmini finala Čelendž kupa napravile su večeras u Rigi odbojkašice Jedinstva. Devojke iz Stare Pazove su na domaćoj sceni od starta sezone nanizale 13 pobeda, a danas su ostvarile i 14. uzastopni trijumf - prvi na evropskoj pozornici.

Izabranice trenera Jova Cakovića savladale su u prvom susretu šesnaestine finala Rigas Volejbol Skolu maksimalnim rezultatom - 3:0 (25:19, 25:16, 25:16). Provele su na gostujućem terenu samo 63 minuta, pa se očekuje da i u revanšu na najbolji način završe posao i prođu dalje.

Najraspoloženija u timu iz Stare Pazove bila je Branka Tica koja je osvojila 14 poena. Tamara Miljević je postigla 13, a Katarina Rodić devet.

Druga utakmica Jedinstvo – Rigas Volejbol Skola odigraće se naredne srede 21. decembra od 19.00 časova u Hali sportova u Staroj Pazovi.

Po propozicijama CEV za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje zlatni set, koji se igra do 15 odmah po završetku druge utakmice. Posle ubedljive partije u Rigi, Pazovčankama su potrebna dva seta da obezbede prolaz dalje.

Pobednici duela Jedinstvo – Rigas Volejbol Skola i Ub – Kanti Šafhauzen igraće 11. i 18. januara u osmini finala Kupa izazivača 2023.